Netflix nie potwierdził daty premiery serialu „Wiedźmin”

Na początku tygodnia do sieci wyciekła potencjalnie oficjalna data premiery serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix. Największy serwis streamingowy postanowił ustosunkować się do wycieku w oficjalnym komunikacie.

Netflix poinformował, że data premiery serialu nie została jeszcze potwierdzona. Serwis nie stwierdził jednak, że ujawniona na początku tygodnia data jest błędna, co może oznaczać, że „Wiedźmin” ostatecznie i tak zadebiutuje 17 grudnia. W oświadczeniu poinformowano jedynie, że komunikat holenderskiego Netfliksa został opublikowany przez pomyłkę i nie wszystkie zawarte w nim informacje są ostateczne.

Data premiery serialu „Wiedźmin” nie została jeszcze potwierdzona. Post holenderskiego oddziału Netfliksa został wysłany przez pomyłkę i nie wszystkie zawarte w nim informacje są dokładne i ostateczne.

Pierwsze plotki sugerowały, że debiutancki sezon serialu „Wiedźmin” zadebiutuje 20 grudnia bieżącego roku, czyli w piątek, a nie tak jak sugeruje najnowszy wyciek we wtorek. Możliwe, że w obliczu przecieku platforma zdecyduje o przesunięciu premiery i wyznaczy ją np. na wspomnianego 20 grudnia. Jest to o tyle prawdopodobne, że to właśnie w piątki przeważnie debiutują największe serialowe hity Netfliksa.

W obsadzie serialu znaleźli się Henry Cavill, który wcielił się w postać Geralta z Rivii, oraz Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina i Millie Brady jako Renfri.

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Reżyserią odcinków wchodzących w skład pierwszego sezonu zajęli się Alik Sacharow, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström. Alik Sacharo, który jest również producentem wykonawczym, wyreżyserował cztery odcinki, w tym pierwszy. Garcia Lopez i Charlotte  Brändström stanęły za kamerą dwóch epizodów.

źródło: Cbr.com / zdj. Netflix