Netflix pokaże filmową wersję Breaking Bad

Fabuła filmowej kontynuacji serialu Breaking Bad cały czas pozostaje owiana tajemnicą, ale dowiedzieliśmy się, że produkcja będzie nie tylko pokazywana na antenie AMC, ale trafi również na platformę Netflix. Poznajcie szczegóły.

Nie wiemy jeszcze, jak stacja AMC i Netflix podzielą się dystrybucją filmu, ale sam twórca serialu Vince Gilligan przyznał w 2013 roku podczas obierania nagrody Emmy, że platforma streamingowa miała ogromny wpływ na wzrost popularności serialu i gdyby nie ona produkcja zakończyłaby się zdecydowanie wcześniej.

Możliwe, że Netflix nabędzie przede wszystkim prawa do pokazywania filmu na rynkach zagranicznych, a stacja AMC skupi się na amerykańskim podwórku. Oczywiście możemy też założyć, że po premierze na AMC film będzie stale dostępny dla widzów Netfliksa, którzy nieustannie mogą oglądać na platformie wszystkie odcinki serialu Breaking Bad, a także jego spin-offu pod tytułem Zadzwoń do Saula.

Cały czas niewiele wiemy również na temat samej produkcji. Twórcy nie podjęli jeszcze decyzji, czy produkcja zostanie wypuszczona w ramach jednego filmu, czy też kilku odcinków. Ujawniono jedynie, że za scenariusz i reżyserię odpowiada twórca serialu. W głównej roli najprawdopodobniej powróci Aaron Paul wcielający się w postać Jessego.

Zdjęcia do filmu ruszyły w listopadzie ubiegłego roku. W prace na planie zaangażowano około 300 członków produkcji z Nowego Meksyku, a także 16 aktorów i około 450 innych pracowników. Producentami są Mark Johnson i Melissa Bernstein, którzy odpowiadali również za produkcje serialu Breaking Bad. Film będzie kręcony pod roboczym tytułem Greenrier.

źródło: Deadline.com / zdj. AMC