Netflix wprowadza zmiany w systemie rodzicielskiej kontroli

Netflix oferuje szeroką gamę seriali i filmów skierowanych do różnych grup docelowych. Z tego względu platforma wprowadza nowe udoskonalenia systemu kontroli rodzicielskiej, które zapewnią użytkownikom informacje i narzędzia umożliwiające przemyślane wybieranie treści odpowiednich dla nich samych i ich rodzin.

Zmiany zostaną wprowadzone w najbliższych miesiącach i  będzie można skorzystanie z nich na różnych urządzeniach wykorzystywanych przez użytkowników.

Pierwszą zmianą jest opcja ustawienia kodu PIN kontroli rodzicielskiej dla poszczególnych filmów i seriali. Pozwoli to rodzicom i opiekunom dokładniej wybierać, co ich dzieci mogą oglądać w serwisie Netflix. Choć platforma daje już możliwość ustawienia na kontach Netflix kodu PIN blokującego dostęp do wszystkich treści z określonych kategorii wiekowych, opcja ustawienia kodu PIN dla poszczególnych seriali lub filmów jest dodatkowym narzędziem pozwalającym podejmować przemyślane decyzje.

PIN-polish.png

Ponadto kategoria wiekowa danego serialu lub filmu, wyświetlana po rozpoczęciu odtwarzania, będzie teraz lepiej widoczna. Choć oznaczenia kategorii wiekowej są już podawane w innych częściach serwisu, teraz użytkownicy będą mieli pełną świadomość tego, do jakiej kategorii zakwalifikowano dany tytuł, w momencie gdy zaczynają go oglądać.

Overlay_Orange-1.jpg

źródło: Netflix - informacja prasowa