Netflix wyprodukuje serial w Polsce

Polska stała się kolejnym krajem w Europie, w którym Netflix wyprodukuje jeden ze swoich seriali. Wyreżyseruje go Agnieszka Holland i jej córka, Kasia Adamik

Ma to być produkcja składająca się z 8 odcinków, a pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Joshua Long. Za produkcję będą odpowiadać: słynny hollywoodzki producent, Frank Marshall, który ma na swoim koncie takie hity, jak Park Jurajski, Indiana Jones, czy Powrót do Przeszłości, i Robert Zotnowski od House of Cards. Serial będzie thrillerem szpiegowskim, rozgrywającym się w czasach zimnej wojny. Opis jego fabuły jest następujący:

W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

 

Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.

 

Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy

A oto co na temat produkcji ma do powiedzenia sama Agnieszka Holland

Światowa premiera serialu jest zaplanowana na 2018 rok

źródło: YouTube / kultura.gazeta.pl / Business Insider Polska