Nie jeden, a dwa seriale o Obcym? Nowe szczegóły

Po porażce filmu Obcy: Przymierze franczyza obrała nieco inny kierunek i zwróciła się w stronę telewizji oraz serwisów streamingowych. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że w planach jest jeden serial osadzony w świecie Obcego, ale nowe informacje sugerują, że twórcy zastanawiają się nad dwoma produkcjami. Poznajcie szczegóły.

Wygląda na to, że oprócz telewizyjnej wersji serialu zainteresowanie produkcją w świecie Obcego wyraziła także platforma streamingowa Hulu, która stworzy serial nadzorowany przez Ridleya Scotta.

Hulu jest zainteresowane współpracą z kolejnym popularnym reżyserem po tym, jak w zeszłym roku wielki sukces osiągnęła produkcja Castle Rock, nad którą czuwał J.J. Abrams. Wygląd na to, że i Ridley Scott dobrze czuje się w świecie telewizji, bo reżyser Obcego właśnie pracuje nad swoim pierwszym serialem science fiction pod tytułem Raised by Wolves, który zamówiła stacja TNT.

Szczegóły na temat seriali nie zostały jeszcze zdradzone, ujawniono jedynie, że produkcje mogą zarówno koncentrować się na uzupełnieniu filmowych wątków, jak i na stworzeniu zupełnie nowych historii w nieodkrytych jeszcze zakątkach kosmosu.

Prace nad serialami w świecie Obcego są jeszcze na bardzo wczesnym etapie i nie mamy pewności, jakie projekty zostaną ostatecznie zrealizowane. W obliczu ostatnich zapowiedzi studia 20th Century Fox, które sugerowało, że w 2019 roku doczekamy się rozwoju uniwersum na różnych polach, możemy oczekiwać, że pierwsze szczegóły na temat seriali powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach, a niewykluczone, że jedna z produkcji zadebiutuje jeszcze pod koniec tego roku.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. 20th Century Fox