Nowa trylogia Gwiezdnych Wojen potwierdzona!

Lucasfilm wydało oficjalne oświadczenie, w którym poinformowało, że planuje stworzenie nowej trylogii osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen.

Reżyserią pierwszego filmu z nowej trylogii na podstawie własnego scenariusza zajmie się Rian Johnson, odpowiedzialny za najnowszy epizod sagi Skywalkerów, który zobaczymy w kinach już 14 grudnia tego roku.

Z oficjalnego komunikatu wiemy, że nowa trylogia nie będzie fabularnie związana z dotychczasowymi filmami i poznamy w niej zupełnie nowych bohaterów. Zmianie ulegnie również miejsce akcji, którym ma być nieznana do tej pory część filmowego Uniwersum Star Wars. Możliwe, że w nowej trylogii przeniesiemy się również w czasie do zupełnie innego okresu z historii Galaktyki. Jednak na oficjalne szczegóły na temat tego projektu będziemy musieli jeszcze poczekać, bowiem filmy mają wejść do kin dopiero po zakończeniu aktualnej trylogii, której ostatnia część trafi do kin w 2019 roku. Można więc założyć, że pierwszy film z nowej serii zobaczymy najwcześniej w 2020 roku.

Lucasfilm poinformowało również o planach na stworzenie aktorskiego serialu w świecie Gwiezdnych Wojen, który ma być oryginalną produkcją stworzoną na potrzeby usługi streamingowej Disneya.

źródło: Ew.com / Comingsoon.net / Lucasfilm / Disney