Nowe informacje o platformie streamingowej Disneya

Pojawiły się pierwsze szczegóły na temat nowej platformy streamingowej Disneya. Jakie produkcje przygotował dla nas amerykański gigant?

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, platforma wystartuje jesienią 2019 roku i będzie pierwotnie dostępna dla amerykańskiego klienta, a dopiero później zostanie wprowadzona na rynek europejski. Nie znamy jeszcze dokładnej ceny za usługę i pełnej oferty platformy, ale wiemy już, że celem Disneya jest stworzenie w pierwszym roku działania platformy od czterech do pięciu oryginalnych filmów i pięciu seriali telewizyjnych.

Na początku platforma nie zaoferuje filmów z kategorią wiekową R, ale planowane jest przeniesienie niektórych produkcji dla widzów dorosłych na platformę Hulu. Jak wskazują najnowsze doniesienia, produkcje Marvela obecne na platformie Netflix nie będą z niej usunięte. Disney stworzy własne projekty telewizyjne, którymi będą między innymi show na żywo poruszający kwestie związane z uniwersum Marvela, aktorskie seriale osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen oraz projekty związane z marką Potwory i spółka, a także High School Musical.

Wśród planowanych filmowych oryginalnych produkcji Disneya znajdą się takie marki jak Don Kichot ze scenariuszem Billy'ego Raya, Stargirl w reżyserii Julii Hart, Togo wyreżyserowane przez Ericsona Core'a, Zakochany kundel, The Paper Magician, Trzech mężczyzn i dziecko i Miecz w kamieniu.

Na razie pojawiły się żadne informacje o umieszczeniu na platformie produkcji ze studia 20th Century Fox.

źródło: Deadline.com / Disney