Nowe nazwiska w obsadzie serialowego „Bastionu” Stephena Kinga

Serialowa wersja powieści Stephena Kinga pod tytułem „Bastion” powstająca dla stacji CBS All Access znalazła kolejnych członków obsady. Kontrakt na zagranie w serialu podpisali właśnie Eion Bailey, Katherine McNamara i Hamish Linklater.

Bailey pojawi się w serialu jako Teddy Weizak, jeden z niewielu, który przeżył epidemię w Kolorado. McNamara wcieli się w Julie Lawry, małomiasteczkową dziewczynę, która skrywa w sobie nutkę szaleństwa i jest jedną z partnerek Lloyda (Natt Wolff) z Las Vegas. Linklater zagra z kolei doktora Ellisa pracującego w wojsku i specjalizującego się w chorobach zakaźnych, który marzy o staniu się bohaterem i ocaleniu ludzkości przed wyginięciem.

Aktorzy dołączyli do obsady, w której są już James Marsden, Amber Heard, Odessa Young, Jovan Adepo, Owen Teague, Henry Zaga, Brad William Henke i Whoopi GoldbergNat Wolff. Prace na planie wystartowały niedawno w Kanadzie.

„Bastion”, który zadebiutował w 1978 roku, uznawany jest przez wielu za najwybitniejszą powieść Kinga. Historia opowiada o postapokaliptycznej rzeczywistości, w której niemal cała ludzkość została wymordowana przez broń biologiczną. Nieliczna grupa ocalałych zaczyna śnić o zbliżającej się ostatecznej walce dobra ze złem, a społeczność USA została podzielona na dwa obozy – wzorowaną na demokracji Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, gdzie rządzą psychopaci i kryminaliści.

Za reżyserię serialu odpowiada Josh Boone, twórca filmów „Gwiazd naszych wina” i „Nowi mutanci”. Scenariusz do serialowej wersji „Bastionu” stworzył z kolei Ben Cavell.

źródło: Deadline.com / zdj. ABC / Disney / Fox Searchlight