Nowe szczegóły na temat serialu Władca Pierścieni. Znamy datę premiery

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące nowego serialu studia Amazon, który będzie rozgrywał się w świecie znanym z filmów Władca Pierścieni i Hobbit. Wiemy już między innymi, kiedy możemy spodziewać się jego premiery.

Głos w sprawie serialu, który będzie miał w telewizyjnym świecie zastąpić kończącą się Grę o Tron, zabrała szefowa studia Amazon, Jennifer Salke. Dowiedzieliśmy się, że produkcja serialu rozpocznie się w ciągu dwóch lat i najpewniej zobaczymy go w 2021 roku. Salke dodała, że niektórzy w studiu chcą jednak, by udało się zrealizować serial jeszcze w 2020 roku.

Szefowa amerykańskiego giganta dodała, że serial nie będzie na pewno nową wersją historii opowiedzianej w filmach, ale nie będzie również zupełnie nową opowieścią. Twórcy serialu zamierzają czerpać z wykreowanego przez filmy świata. Niestety Salke nie potwierdziła plotek sugerujących, że historia skupi się na młodym Aragornie. Niejasny pozostaje cały czas status zaangażowania w serial reżysera Petera Jecksona, Jennifer Salke stwierdziła, że cały czas prowadzą rozmowy z Jacksonem, ale ostateczna decyzja zależy do samego zainteresowanego i jeśli tylko wyrazi chęć udziału w projekcie, zostanie mile przywitany przez twórców.

Warto przypomnieć, że według ostatnich informacji budżet dwóch pierwszych sezonów serialu ma wynieść 500 milionów dolarów.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.