Nowe szczegóły na temat zakulisowej walki o Ligę Sprawiedliwości

Podczas gdy wielu fanów komiksowych adaptacji DC Comics cały czas ma jeszcze nadzieję na ujrzenie reżyserskiej wersji Ligi Sprawiedliwości, którą stworzył Zack Snyder, na światło dzienne wychodzą kolejne szokujące informacje zza kulis produkcji, które ukazują chaos, jaki panował wśród twórców.

Przed momentem dowiedzieliśmy się, że Geoff Johns jako szef swojej nowej firmy Mad Ghost Productions podejmie ścisłą współpracę ze studiem Warner Bros. jako scenarzysta i producent przyszłych filmów o superbohaterach. Jak się okazuje, nie musi to wcale oznaczać polepszenia sytuacji wewnątrz studia. Dziennikarz portalu Vulture, Kyle Buchanan ujawnił, że Geoff Johns miał znaczny wpływ na wygląd pierwszej wersji scenariusza do filmu Liga Sprawiedliwości i wprowadzał w nim wiele poprawek, co nie spodobało się współautorowi scenariusza, którym był Chris Terrio i to do tego stopnia, że Terrio miał w ironiczny sposób skarżyć się włodarzom studia: „Może spróbujcie wykorzystać jakieś moje strony?”.

Jak się okazuje, właściciele studia nie byli zadowoleni ze współpracy na linii Johns - Terrio i to do tego stopnia, że zdecydowali się odrzucić wersję filmu stworzoną przez Zacka Snydera i zaangażować w pracę nad filmem kolejnych scenarzystów i reżyserów, którzy mieli uratować film. Ostatecznie, jak dobrze wiemy, wybór padł na Jossa Whedona, niestety wyniki finansowe i przyjęcie filmów przez widzów pokazało, że nie udało mu się uratować Ligi Sprawiedliwości.

źródło: Comicbookmovie.com / DC Comics / Warner Bros.