Nowe zdjęcia z filmu Ikar. Legenda Mietka Kosza

Dystrybutor filmu Ikar. Legenda Mietka Kosza zaprezentował nam nowe zdjęcia z produkcji, na których możemy zobaczyć, jak w swoich rolach wypadają Dawid Ogrodnik oraz Justyna Wasilewska. Przekonajcie się sami.

Ikar. Legenda Mietka Kosza” to film oparty na biografii tragicznie zmarłego w wieku 29 lat pianisty Mieczysława Kosza. W roli genialnego muzyka zobaczymy Dawida Ogrodnika. Partnerują mu m.in. Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jacek Koman i Jowita Budnik. Film wyreżyseruje Maciej Pieprzyca. Za oprawę muzyczną odpowiada Leszek Możdżer. Dziś pod Krakowem rozpoczynają się zdjęcia do filmu.

Reżyser, Maciej Pieprzyca na biografię Mietka Kosza trafił dzięki Piotrowi Adamczykowi, który opowiedział mu o muzyku:

Poznając bliżej tę biografię, odkryłem przede wszystkim nietuzinkowego człowieka. W swoich filmach szukam bohaterów, którzy nie są pogodzeni ze światem, którzy potrafią się zbuntować przeciwko normom społecznym, polityce, własnym ograniczeniom. Myślę, że powstanie film uniwersalny - choć jest to film o muzyku, tak naprawdę będzie to film o każdym z nas.

0007NM1IR0NCRV2M-C122-F4.png

połowie grudnia 2018. Będą realizowane w Krakowie, Warszawie i Katowicach.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/wiadomosci/news-dawid-ogrodnik-jako-legendarny-muzyk-mieczyslaw-kosz,nId,2643556#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fir

0007NM0SOT3WBS6D-C122.jpg

IKAR_Dawid Ogrodnik_fot.Dawid Żuchowicz.jpg

W roli Mieczysława Kosza zobaczymy Dawida Ogrodnika, który ponownie spotka się z reżyserem na planie. Wcześniej stworzył niesamowitą kreację w filmie

“Chce się żyć”. Aktor nie ukrywa emocji, kiedy mówi o swojej roli: Gram Mieczysława Kosza, pianistę jazzowego, który w wieku 12 lat stracił wzrok. Kiedy otrzymałem scenariusz od Macieja Pieprzycy, ta postać niesamowicie mnie zafascynowała. Potem dołączył do nas Leszek Możdżer, który odpowiada za muzykę do filmu. Razem zaczęliśmy intensywną pracę nad moją postacią. Bardzo nam pomogły wspomnienia, ale też ludzie, którzy znali go osobiście.

Muzykę do filmu skomponuje Leszek Możdżer, który tak mówi o swoim zamiłowaniu do muzyki Kosza:

Kiedy w moim życiu pojawił się jazz, jednym z pierwszych muzyków, który mnie zainspirował był właśnie Mieczysław Kosz. Wynajdywałem jego nagrania w antykwariatach, szukałem ich w starych zbiorach. Był i jest jedną z moich największych inspiracji. Kiedy pojawiła się propozycja współpracy przy filmie o Mietku Koszu wiedziałem, że muszę być częścią tego projektu, choćby dlatego, że jego nazwisko powoli odchodzi w zapomnienie, a wierzę, że trzeba to zmienić – mówi muzyk.

IKAR_Leszek Możdżer_fot.D.Żuchowicz.jpg

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery filmu, ale ma on wejść na ekrany kin jesienią 2019 roku. W filmie wystąpią: Dawid Ogrodnik - Mietek Kosz, Cyprian Grabowski - Mały Mietek, Piotr Adamczyk - Bogdan Danowicz, Mikołaj Chroboczek - Gutek, Wiktoria Gorodeckaja - Marta, Justyna Wasilewska - Zuza, Michał Filipak - Włodek, Jowita Budnik - Matka Mietka, Jacek Koman - Ojciec Mietka, Grzegorz Mielczarek - Marian Wolski, Katarzyna Wajda - Siostra Halina, Dariusz Chojnacki - Zenek, brat Mietka

źródło: Next Film / zdj. D. Zuchowicz