Nowości ze świata OLED od LG na tegorocznych targach SID

Podczas tegorocznej konferencji Society for Information Display, trwającej od 12 do 17 maja w San Jose w USA, firma LG zaprezentuje najnowsze produkty z wyświetlaczami OLED, które mają pozwolić koreańskiemu producentowi zachować pozycję lidera w segmencie organicznych paneli. Poznajcie szczegóły.

Wśród nowości, które LG przywiozło do Stanów Zjednoczonych, znalazł się między innymi telewizor ZD9 posiadający największy na świecie wyświetlacz OLED 8K liczący sobie aż 88 cali. Firma zaprezentuje również swój pierwszy 88-calowy telewizor OLED 8K z serii Crystal Sound, który jest w stanie generować dźwięk bezpośrednio z wyświetlacza. Nie zabraknie też 65-calowego, zwijanego telewizora z panelem OLED, który po raz pierwszy został pokazany na zeszłorocznych targach CES.

2019_05_15_lg_oled_r9_560_s.jpg

Wśród innych innowacji bazujących na panelach OLED znajdą się jeszcze plastikowe wyświetlacze zaprojektowane z myślą o przemyśle motoryzacyjnym, które mają charakteryzować się większą elastycznością pozwalającą na uzyskanie zakrzywionych kształtów, co pozwoli na bezproblemowe dopasowanie ekranów do nowoczesnych wnętrz samochodów przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazu. Na nowe produkty z wyświetlaczami z serii POLED (Plastic OLED), które LG wykorzystuje już w swoich smartfonach od 2017 roku, złożą się między innymi cyfrowa tablica rozdzielcza firmy LG z dwoma połączonymi, 12-calowymi panelami oraz 13-calowy wyświetlacz informacyjny.

LG próbuje również wdrażać swoje panele OLED w świecie medycyny. Firma pokaże na targach swój pierwszy „zdigitalizowany detektor rentgenowski”, który dzięki poprawionej jakości obrazu ma pozwolić na przeprowadzanie lepszej diagnostyki.

2019_05_15_lg_display_automotive_560_s.jpg

źródło: Hdtvtest.co.uk / Avmagazine.it / zdj.