Nowy film o Wonder Woman nie będzie klasyczną kontynuacją?

Coraz więcej wskazuje na to, że nowa część filmowych przygód Wonder Woman będzie wyjątkową pozycją w dorobku komiksowego uniwersum DC Comics. Jeśli zastanawialiście się, jakim cudem w filmie powróci Steve Trevor, to jak się właśnie okazało może nie mieć to żadnego znaczenia, bo według producenta filmu: "Wonder Woman 1984" nie będzie klasyczną kontynuacją. Poznajcie szczegóły.

Jedną z największych tajemnic filmu "Wonder Woman 1984" miał być tajemniczy powrót do życia Steve'a Trevora, który zginał w finale pierwszego filmu. Nowe doniesienia z obozu studia sugerują jednak, że możemy nie doczekać się wyjaśnienia tego zagadnienia, ponieważ Patty Jenkins podobno postrzega film bardziej jako samodzielną historię, a mniej jako kontynuację filmu z 2017 roku. Według producenta Charlesa Rovena, który pracował przy wielu filmach DC Comics i ma również swój udział przy nowej odsłonie "Wonder Woman", nowe przygody dzielnej Amazonki będą przypominały pod względem podejścia do poprzednich filmów produkcje z serii James Bond.

W ostatnim wywiadzie Roven stwierdził, że Jenkins chciała, aby, film był kolejną samodzielną odsłoną przygód Wonder Woman, a nie kontynuacją. Źródła związane z reżyserką potwierdzają, że Jenkins chce potraktować swoją produkcję jako sprzeciw wobec wszechobecnej modzie na sequele, i jej seria o przygodach Wonder Woman nie skupi się na jednej historii, która wymaga kontynuacji, a pod względem powiązania z pierwszą częścią będzie przypominała filmy o przygodach Indiany Jonesa, czy Jamesa Bonda.

Innymi słowy, w filmie zapewne pojawią się małe nawiązania do debiutanckiej produkcji o przygodach Wonder Woman, ale fabuła nowego filmu nie będzie opowiadała ciągłej historii. Wydaje się to niezwykle mało prawdopodobne, ale może to oznaczać, że scenariusz filmu nie będzie skupiał się na wyjaśnieniu nieoczekiwanego powrotu Steve'a Trevora. Niewykluczone więc, że pojawi się on w filmie na tych samych zasadach, na których powrót do serii zaliczyły niektóre postaci z Jamesa Bonda.

Początkowo Wonder Woman miała powrócić do kin już w listopadzie 2019 roku, ale premiera filmu została przesunięta na 5 czerwca 2020 roku. Reżyseruje Patty Jenkins, a w rolach głównych wystąpią: Gal Gado, Chris Pine, Pedro Pascal, Kristen Wiig, Lynda Carter, Natasha Rothwell, Spencer Trinwith i Justin Sisk.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.