Oficjalnie: James Gunn napisze scenariusz do Legionu Samobójców 2

Studio Warner Bros. potwierdziło, że James Gunn został zatrudniony do stworzenia scenariusza filmu Legion Samobójców 2. Poznajcie szczegóły.

Po ostatnich doniesieniach o rozmowach studia Warner Bros. z Jamesem Gunnem wczoraj na łamach audycji DC Daily oficjalnie potwierdzono, że twórca Strażników Galaktyki zajmie się stworzeniem scenariusza do kontynuacji serii Suicide Squad zapoczątkowanej przez Davida Ayera w 2016 roku, która zdołała zarobić na całym świecie 746 milionów dolarów. Jak na razie nie potwierdzono jednak, czy Gunn zajmie się również reżyserią projektu. Wiemy jedynie, że niedługo ma rozpocząć prace nad scenariuszem i jak zapowiedzieli przedstawiciele studia: "będzie to całkowicie nowe i świeże podejście do serii".

Nie wyjaśniono jednak, co to stwierdzenie będzie oznaczało dla kontynuacji Suicide Squad. Możemy jedynie spekulować, że chodzi o fakt, że James Gunn stworzy zupełnie nowy scenariusz produkcji, nie opierając się na wcześniejszej historii przygotowanej przez Gavina O’Connora, którego jeszcze niedawno łączono również ze stanowiskiem reżysera Suicide Squad. Bardzo możliwe, że James Gunn zamierza też zupełnie inaczej podejście do bohaterów produkcji i diametralnie zmienić mroczny i surowy klimat serii, który w pierwszej odsłonie zaprezentował nam David Ayer.

źródło: Screenrant.com / zdj. Warner Bros.