Oglądalność The Walking Dead drastycznie maleje!

W minioną niedzielę na amerykańskiej stacji AMC zadebiutował pierwszy odcinek dziewiątego już sezonu serialu The Walking Dead. Poznaliśmy już jego wyniki oglądalności, które zdradzają, że serial zaliczył duży spadek względem premier poprzednich sezonów. Poznajcie szczegóły.

Przez wiele sezonów The Walking Dead biło kolejne rekordy oglądalności, ale passa ta skończyła się już w zeszłym roku, kiedy to premierę ósmego sezonu obejrzało 11,4 miliona widzów ze współczynnikiem 5.0 w docelowej grupie odbiorców w wieku od 18 do 49 lat. Był to pierwszy raz, kiedy nowy sezon nie pobił rekordu należącego do poprzedniego sezonu, w tym przypadku siódmego, który oglądało 17 milionów widzów przy współczynniku 8.4. Dziewiąty sezon potwierdził, że spadek w ósmym sezonie nie był jedynie chwilowym brakiem zainteresowania, a początkiem trendu utraty widowni.

Pierwszy odcinek dziewiątej serii obejrzało już tylko 6,1 miliona widzów przy współczynniku 2.5. Tym samym dziewiąty sezon zaliczył najgorszą oglądalność premierowego odcinka w docelowej grupie odbiorców w historii całego serialu! Do dzisiaj ten niechlubny rekord należał do pierwszego sezonu, który przy widowni wynoszącej 5,3 miliona osób, odnotował współczynnik 2.7.

Mimo dużego spadku oglądalności The Walking Dead nadal pozostaje najlepiej oglądanym serialem w niedzielnej ramówce amerykańskich telewizji, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Trzeba jednak pamiętać, że dziewiąty sezon serialu ma być pożegnalnym sezonem dla Ricka, którego gra Andrew Lincoln. Z tego powodu spodziewaliśmy się, że wierni fani serialu licznie powrócą przed telewizory, aby obejrzeć pożegnanie głównego bohatera produkcji.

Dziewiąty sezon emitowany jest w każdy poniedziałek o godzinie 03:00 nad ranem oraz tego samego dnia o godzinie o 22:00 na polskim kanale FOX.

źródło: Variety.com / zdj. AMC