Opis pierwszych trzech odcinków serialu „The Mandalorian”

Na trzy dni przed premierą serialu „The Mandalorian” studio Lucasfilm ujawniło ogólny opis serialu oraz krótkie notki zdradzające, o czym opowiedzą pierwsze trzy odcinki.

The Mandalorian” jest pierwszym aktorskim serialem osadzonym w świecie „Gwiezdnych Wojen” i najgłośniejszą premierą debiutującego 12 listopada serwisu Disney+. Do sieci trafił ogólny opis serialu, który potwierdza wcześniejsze informacje na temat fabuły.

Po opowieściach o Jango i Boba Fecie kolejny wojownik pojawia się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Akcja „The Mandalorian” rozgrywa się po upadku Imperium i przed pojawieniem się Najwyższego Porządku. Podążamy za samotnym zabójcą w odległych zakątkach galaktyki, daleko od rządu Nowej Republiki.

Z opisu pierwszych trzech odcinków wynika, że początkowo historia skoncentruje się na jeden sprawie powierzonej głównemu bohaterowie przez zleceniodawcę. We wcześniejszych informacjach pojawiły się wzmianki, że to Greef Carga, przywódca Gildii Łowców Nagród grany przez Carla Weathersa przekaże bohaterowi zadanie, którego nikt inny nie chce się podjąć. W krótkich opisach czytamy:

Odcinek pierwszy:
Mandalorian, łowca nagród podąża śladem celu wyznaczonego przez bogatego zleceniodawcę.
Reżyseria: Dave Filoni
Scenariusz: Jon Favreau

Odcinek drugi:
Po wykonaniu zlecania Mandalorian musi walczyć z przedstawicielami grupy Scavenger.
Reżyser: Rick Famuyiwa
Scenariusz: Jon Favreau

Odcinek trzeci:
Pokiereszowany bohater wraca do swojego zleceniodawcy po nagrodę.
Reżyseria: Deborah Chow
Scenariusz: Jon Favreau

Pierwszy odcinek zadebiutuje wraz z platformą streamingową 12 listopada. Drugi pojawi się 15 listopada, a trzeci 22 listopada. Ostatni epizod pierwszego sezonu będzie miał premierę 27 grudnia.

W głównej roli wystąpił Pedro Pascal, który wcieli się w tytułowego przedstawiciela ludu Mandalorian próbującego przetrwać na zewnętrznych rubieżach galaktyki. Dołączyli do niego: Gina Carano, Giancarlo Esposito, Emily Swallow, Carl Weathers, Omid Abtahi, Werner Herzog i Nick Nolte.

Za reżyserię odcinków odpowiadają: Dave Filoni, Deborah Chow, Rick Famuyiwa, Bryce Dallas Howard i Taika Waititi.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Lucasfilm