Oscary - przerwa reklamowa podczas 4 werdyktów. Kolejne gwiazdy wśród prezenterów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Amerykańska Akademia  Filmowa ogłosiła dzisiaj kolejnych prezenterów, którzy będą wręczali statuetki na 91. gali rozdania Oscarów. Poinformowano również, że niektóre statuetki zostaną przyznane w trakcie przerwy reklamowej. Poznajcie szczegóły.

Do prezenterów tegorocznych Oscarów dołączyli właśnie: Emilia Clarke, Jason Momoa, Javier Bardem, Angela Bassett, Chadwick Boseman, Laura Dern, Samuel L. Jackson, Stephan James, Keegan-Michael Key, KiKi Layne, James McAvoy, Melissa McCarthy i Sarah Paulson.

Akademia ujawniła również, że w tym roku podczas rozdania Oscarów cztery statuetki zostaną przyznane w trakcie przerw reklamowych. Oscara podczas reklam odbiorą laureaci w kategoriach: najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepszy film krótkometrażowy i najlepsza charakteryzacja. Dla nas taka decyzja oznacza, że nie będziemy mogli zobaczyć na żywo, jak ewentualnego Oscara odbiera Łukasz Żal, który został nominowany w kategorii najlepsze zdjęcia za film Zimna wojna.

Relacje z przyznania nagród w wymienionych kategoriach mają być później dostępne do obejrzenia w sieci, a Akademia chce w ten sposób skrócić długość gali i zwiększyć jej atrakcyjność dla widza. W zeszłym roku gala trwała 3 godziny i 53 minuty i zaliczyła wyraźny spadek oglądalności.

91. ceremonia Oscarów odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego. Jak na razie cały czas nie wiemy jeszcze, czy tegoroczna gala będzie miała swojego prowadzącego. Po tym, jak w atmosferze skandalu z tej roli zrezygnował Kevin Hart, Akademia nie ogłosiła żadnego nowego kandydata.

źródło: Variety.com / zdj. Oscars.org / Academy of Motion Picture Arts and Sciences