„Parasite” – zwiastun najlepszego filmu festiwalu w Cannes. Kiedy premiera w Polsce?

Studio NEON pokazało zwiastun filmu „Parasite”, który wyreżyserował koreański reżyser Joon-ho Bong. Produkcja ta została wyróżniona Złotą Palmą na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

 „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

Film zadebiutuje w amerykańskich kinach 11 października. W Polsce produkcja zadebiutuje na dużym ekranie już 20 września.

źródło:  Neon / Gutek Film