Piękna i Bestia na Blu-ray i DVD - specyfikacja wydań

17 sierpnia na fizycznych nośnikach zadebiutuje aktorska adaptacja animacji Piękna i Bestia. Zobaczcie, jak prezentują się specyfikacje wszystkich wydań, które będą dostępne na rynku.

Dystrybutorem filmu będzie Galapagos, który przygotował dla nas łącznie trzy wydania z filmem. Piękna i Bestia otrzymają zarówno na Blu-ray, jak i na DVD wydania w standardowym opakowaniu typu amaray. Na Blu-ray doczekamy się dwóch wydań z filmem w wersji 3D i 2D.

O filmie

Film wyreżyserował Bill Condon, a scenariusz na podstawie animacji z 1991 r. napisali Stephen Chbosky i Evan Spiliotopoulos. Za muzykę odpowiada Alan Menken. Ścieżka dźwiękowa zawiera nowe nagrania słynnych piosenek znanych z animowanego pierwowzoru autorstwa Menkena i Howarda Ashmana oraz trzy nowe utwory skomponowane przez Menkena i Tima Rice’a.

Dawno, dawno temu... był sobie piękny, młody Książę. Kiedy u bram jego zamku stanęła stara żebraczka, prosząc o schronienie przed burzą i oferując w zamian skromny kwiat róży, nieczuły młodzieniec przegonił ją. Aby ukarać Księcia za jego bezduszność, kobieta rzuciła klątwę na zamek, przemieniając jego właściciela w Bestię, a służbę w przedmioty codziennego użytku. Zaklęcie straci moc tylko wtedy, gdy młodzieniec nauczy się kochać ludzi i okaże się godzien ich miłości, zanim opadnie ostatni płatek zaczarowanej róży...

_pressroom_materialy_0_BATB_6.jpg

Początki klasycznej opowieści o „Pięknej i Bestii” znajdziemy w osiemnastowiecznej Francji, kiedy ukazała się pierwsza wersja baśni autorstwa Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Dziś jej myśl przewodnia jest równie aktualna i nadal fascynuje twórców, co skutkuje wieloma interpretacjami w najróżniejszych formach. Wersją najsłynniejszą i najdoskonalszą pozostaje jednak wciąż nominowany do Oscara® animowany film Disneya z 1991 r.

Piękna i Bestia Blu-ray 3D + 2D - amaray

Piekna i Bestia_BD3D_3D net.jpg

Piękna i Bestia Blu-ray 2D - amaray

Piekna i Bestia_BD_3D net.jpg

Piękna i Bestia Blu-ray DVD - amaray

Piekna i Bestia - DVD_3d net.jpg

Trzy dźwiękowe wersje filmu

„Piękna i Bestia” to nie tylko fantastyczna opowieść o rodzeniu się uczucia i przeszkodach, które musi ono pokonać, ale również fenomenalna muzyka i piosenki, które stały się ponadczasowym przebojami znanymi z licznych wykonań i interpretacji. Dlatego powstały aż trzy różne wersje filmu dla kina domowego: oryginalna wersja kinowa, orkiestrowa wersja z premiery „Pięknej i Bestii” oraz wersja karaoke dla tych, którzy sami chcą zmierzyć się z ponadczasowymi utworami.

Materiały dodatkowe

W wydaniach Blu-ray 3D™, i Blu-ray™ nie brakuje unikalnych i atrakcyjnych dodatków. Miłośników filmowej kuchni z pewnością zainteresują: ponad 10 minut scen, które zostały usunięte w trakcie montażu, przepiękna historia o niesamowitych kobietach opowiedziana przez Emmę Watson oraz przeróżne muzyczne smaczki, m.in. teledysk do piosenki „Beauty and the Beast” w wykonaniu Ariany Grande i Johna Legenda czy utwór napisany specjalnie do aktorskiej wersji filmu „How Does A Moment Last Forever?” we wzruszającej wersji Celine Dion,  której piosenka  26 lat wcześniej pojawiła się na ścieżce dźwiękowej animowanej wersji filmu. 

  • Magiczny początek
  • Urok baśni
  • Kobiety w „Pięknej i Bestii”
  • Od piosenki do filmu: jak powstawały sceny muzyczne
  • „Słońca dni” – wersja rozszerzona z wstępem Billa Condona
  • Sceny niewykorzystane
  • Magiczne chwile z Celine Dion
  • „Piękna i Bestia” – teledysk w wykonaniu Ariany Grande i Johna Legenda
  • Jak powstawał teledysk „Piękna i Bestia”
  • Wybór 12 piosenek z filmu

Zwiastun wydań Blu-ray i DVD

Specyfikacja wydania Blu-ray

Dystrybucja

Galapagos

Data wydania

17.08.2017

Opakowanie

Amaray

Czas trwania [min.]

124

Liczba nośników

1/2

Obraz

Aspect Ratio: 16:9 - 2.35:1

Dźwięk oryginalny

DTS-HD High Res. 7.1 angielski

Polska wersja

Dolby Digital 5.1 (dubbing) i napisy

źródło: Galapagos / Disney