Pinokio bez reżysera. Paul King opuścił projekt Disneya

Nowa wersja Pinokia, w której w roli Dżepetto ma pojawić się Tom Hanks, została aktualnie bez reżysera. Paul King, który miał pełnić tę funkcję, opuścił nowy projekt Disneya. Poznajcie szczegóły.

O odejściu reżysera poinformował operator Seamus McGarvey, który stwierdził, że King zrezygnował ze stanowiska reżysera ze względów osobistych, a Disney poszukuje już jego zastępcy. Jeszcze przed zatrudnieniem Kinga, który znany jest głównie z wyreżyserowania filmowych przygód Paddingtona, mówiło się, że za sterami aktorskiej wersji animacji może stanąć Sam Mendes jednak reżyser opuścił projekt pod koniec 2017 roku.

Aktualnie wiemy jedynie, że za scenariusz będzie odpowiadał Jack Thorne, twórca historii do filmu Cudowny chłopak, a Chris Weitz będzie jednym z producentów wykonawczych.

Pinokio opowiada historię drewnianej lalki stworzonej przez Dżepetta, która ożyła i marzy o staniu się prawdziwym chłopcem. Jego cechą charakterystyczną jest nos, który wydłuża się, za każdym razem, kiedy Pinokio kłamie. Twórcą postaci jest Carlo Collodi, autor powieści Pinokio, która ukazywała się w latach 80. XIX wieku.

źródło: Comicbook.com / zdj. Disney