Platforma DC Universe dodaje tytuły w jakości 4K z HDR. Znamy listę

Platforma streamingowa DC Universe wprowadziła w ciągu ostatnich tygodni kilka istotnych modyfikacji, mających zachęcić kolejnych widzów do skorzystania z jej oferty. Aplikacja serwisu trafiła między innymi na konsole Xbox One, a komiksowa oferta została powiększona o ponad 21 000 tytułów, dzięki czemu biblioteka DC Universe stała się największą cyfrową kolekcją komiksów od DC Comics. Dziś ogłoszono natomiast, że serwis udostępnił swoje oryginalne produkcje w jakości 4K z systemem HDR.

W rozdzielczości 4K (2160p) dostępne są przede wszystkim oryginalne produkcje stworzone bezpośrednio przez platformę. Na ten moment zaliczają się do nich seriale aktorskie „Titans”, „Doom Patrol”, animacja „Young Justice: Outsiders” oraz aktorski serial „Swamp Thing”, który ma zadebiutować na platformie 31 maja.

Oprócz oryginalnych produkcji w jakości 4K z systemem HDR pojawią się także animacje, które wcześniej studio Warner Bros. wypuściło na rynek w postaci fizycznych edycji 4K UHD. Pozwala to przypuszczać, że z biegiem czasu do oferty serwisu zawitają też inne filmy i animacje, które studio wydało lub wyda na nośniku 4K UHD.

  • Batman Ninja
  • Batman: Gotham By Gaslight
  • The Death of Superman
  • Reign of the Supermen
  • Justice League vs The Fatal Five
  • Batman: Assault on Arkham

Od zeszłorocznej premiery platforma DC Universe cały czas dostępna jest wyłącznie dla klientów z USA. Nie wiemy, kiedy platforma będzie dostępna dla użytkowników z Europy i Polski. W tym roku na platformę mają trafić jeszcze przynajmniej dwie kolejne z oryginalnych produkcji. Będą to aktorski serial „Stargirl” i animacja „Harley Quinn”.

źródło: Electricbento.com / DC Universe