Platforma Disney+ wystartowała już w Holandii

W sierpniu ujawnino, że platforma Disney+ wraz z premierą w USA wejdzie również na kilka innych rynków, w tym Holandię. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że to właśnie Holendrzy jako pierwsi będą mogli sprawdzić, jak wypada nowy serwis streamingowy.

Disney poinformował, że od dzisiaj do 12 listopada, czyli oficjalnej premiery serwisu Disney+ mieszkańcy Holandii będą mogli korzystać z  darmowego dostępu do serwisu. Dwa miesiące próbnego okresu ma pomóc Disneyowi w przetestowaniu wszystkich funkcji platformy i umożliwić wprowadzenie ewentualnych poprawek jeszcze przed premierą na pozostałych rynkach, czyli w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i oczywiście w USA.

Holenderscy użytkownicy serwisu będą mieli dostęp do wybranych produkcji z katalogu Disneya, w tym do animacji Pixara, filmów Marvela i Gwiezdnych Wojen. W ofercie serwisu zabraknie jak na razie oryginalnych produkcji pokroju serialu „The Mandalorian”, który podobnie jak reszta premierowych seriali Disneya zadebiutuje dopiero wraz z oficjalną premierą platformy, czyli 12 listopada.

Listę produkcji dostępnych w dniu premiery platformy sprawdzicie tutaj: Lista filmów i seriali dostępnych na platformie Disney+ w dniu premiery.

W Kanadzie miesięczny dostęp do serwisu będzie kosztował 8,99 USD i 89,99 USD w przypadku wykupienia rocznego dostępu. W Holandii za miesięczny dostęp trzeba będzie zapłacić 6,99 EUR i 69,99 EUR rocznie. W Australii korzystanie z platformy Disney+ będzie kosztowało podobnie jak w Kanadzie 8,99 USD w przypadku miesięcznego abonamentu i 89,99 USD za roczną sukbsrypcję. Mieszkańcy Nowej Zelandii zapłacą natomiast 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznej.

Dostęp do platformy będzie można uzyskać bezpośrednio ze strony serwisu lub w urządzeniach Apple, konsolach Xbox One, PlayStation i przez telewizory z Androidem.

Jeśli natomiast chodzi o pozostałe rynki zagraniczne, to cały czas mówi się, że Disney chce wprowadzić swój serwis na pozostałe rynki europejskie od początku 2020 roku.

źródło: Broadbandtvnews.com / zdj. Disney