Polski film z hollywoodzką obsadą - mamy zdjęcia z Zimnej gry

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do polskiego filmu z oscarową obsadą. Zimna gra będzie połączeniem thrillera szpiegowskiego i science fiction rozgrywającego się w latach 60. XX wieku. Poznajcie szczegóły.

W latach 60. ubiegłego wieku, kiedy wybuchł nuklearny kryzys kubański, amerykański sen zamienił się w koszmar, a napięcie między ZSRR a USA sięgnęło zenitu. W tle tych wydarzeń w Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin Joshua Mansky (William Hurt) rozegra pojedynek Rosjaninem, w którym stawką będzie ratowanie świata przed nuklearną zagładą.

Reżyser filmu, Łukasz Kośmicki, tak mówi o swoim projekcie:

Mecz szachowy, kryzys kubański, prezydent Kennedy i sekretarz Chruszczow istnieli. Pałac Kultury i Nauki nadal góruje w centrum Warszawy. W połączeniu faktów i filmowej fikcji, mamy nadzieję, że emocje i intryga pomiędzy mistrzami szachowymi, a agentami wywiadu dwóch mocarstw dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń.

W głównego bohatera filmu, zapomnianego geniusza szachowego wcieli się zdobywca Oscara William Hurt. W pozostałych rolach wystąpią Lotte Verbeek (Rodzina Borgiów), Corey Johnson (Kapitan Phillips), Aleksey Serebryakov (Lewiatan), James Bloor (Leatherface) oraz Robert Więckiewicz.

Galeria zdjęć (po kliknięciu w obrazek możecie zobaczyć go w pełnej rozdzielczości)

zimna-gra-2.jpg

zimna-gra-3.jpg

zimna-gra-1.jpg

gf-77uH-FMLo-Agq2_zimna-gra-664x442-nocrop.jpg

gf-3JCk-Mgt2-KDDz_zimna-gra-664x0-nocrop.jpg

TCG_poster_teaser_14_sm.jpg

Za zdjęcia do filmu odpowiada nominowany do Oscara Paweł Edelman, twórcą scenografi jest natomiast zdobywca Oscara, Allan Starski.

Fabuła filmu ma rozgrywać się głównie w warszawskim Pałacu Kultury. Premierę Zimnej gry zapowiedziano na 2019 roku.

źródło: Next Film - materiały prasowe