„Popioły” i inne klasyki Andrzeja Wajdy trafią na Blu-ray!

W czerwcu 2019 roku Filmostrada w ramach serii „Klasyka Polskiego Kina” wypuściła na rynek wydania DVD z kilkoma klasycznymi tytułami polskiego kina, w tym z produkcjami Andrzeja Wajdy. Dzisiaj wiemy już, że niektóre z tych produkcji doczekają się także edycji na Blu-ray! Poznajcie szczegóły.

W czerwcu na DVD do sprzedaży trafiły takie tytuły jak: „Popioły”, „Korczak”, „Krajobraz po bitwie”, „Kronika wypadków miłosnych”, „Lawa”, „Panny z wilka”, „Przesłuchanie”, „Smuga cienia”, „Sprawa Gorgonowej”, „Wesele”, „Wszystko na sprzedaż” i „Zabij mnie glino”.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że na polski rynek trafią niedługo wydania Blu-ray z kilkoma ze wspomnianych produkcji. Na 19 marca zapowiedziano edycje Blu-ray z produkcjami: „Smuga cienia”, „Popioły”, „Krajobraz po bitwie”, „Kronika wypadków miłosnych” i „Panny z wilka”.  Zapowiedziano także wydania z tytułami z poprzedniej puli wydań DVD z serii „Klasyka Polskiego Kina”. Na edycje Blu-ray załapały się więc takie produkcje jak: „Bez znieczulenia”, „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”, „Dyrygent”, „Deja Vu”, „Korczak” i „Danton”, a także: „Wszystko na Sprzedaż”, „Sprawa Gorgonowej”, „Wesele” i „Ziemia Obiecana”.

Z ujawnionej na ten moment specyfikacji wynika, że na płytach znajdziemy polską ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Digital 2.0 oraz angielskie napisy. Okładki wydań możecie sprawdzić na Filmoskopie:

źródło: Dvdmax.pl / zdj. Filmostrada / Filmpolski.pl