Poznaliśmy pierwsze szczegóły „Silent Hilla” na PlayStation 5?

Od miesięcy w sieci trwają spekulacje na temat szykowanego rzekomo rebootu „Silent Hilla”. Nowy horror z kultowej serii miałby pojawić się na wyczekiwanej przez fanów konsoli Sony. Dziś, dzięki raportowi sprawdzonego gamingowego insidera poznaliśmy pierwsze szczegóły w temacie najbliższej przyszłości marki. 

Jak informuje Dusk Golem, Konami od 2018 roku dłubie nad dwoma pomysłami związanymi z „Silent Hillem”. Jeden jest rzekomo całkowitym rebootem cyklu. Drugi skupia się na epizodycznym „Silent Hillu” utrzymanym w stylu gry „Until Dawn”. Nad jedną z produkcji pracuje w chwili obecnej należące do PlayStation studio SIE Japan. Raport podkreśla, że tylko powyższe informacje może potwierdzić na 100%, ale w obiegu znajduje się też szereg plotek. Mówi się, między innymi, że nad grą czuwa twórca oryginałów, Keiichro Toyama. Co więcej, do świata „Silent Hilla” wrócili też podobno Akira Yaomoka, kompozytor ścieżki dźwiękowej pierwszych gier i Masahiro Ito, jeden z dawnych czołowych designerów. Zgodnie z doniesieniami, gra znajduje się na zaawansowanym etapie produkcji – przygotowano nawet demo, które ma zostać pokazane wkrótce po oficjalnym ujawnieniu tytułu. 

Raport jednocześnie klaryfikuje, że wspomniane projekty nie mają nic wspólnego z Hideo Kojimą, Guillermo del Toro i anulowanym niegdyś „Silent Hills”. Wygląda na to, że choć od dłuższego czasu dyskutowano nad wskrzeszeniem projektu, plany na takie przedsięwzięcie obecnie nie istnieją.

źródło: Comicbook.com / zdj. Sony