Prace na planie nowego Batmana ruszą w tym roku - Matt Reeves potwierdza

Na początku roku poznaliśmy oficjalną datę premiery nowego filmu o Batmanie i dowiedzieliśmy się, że Ben Affleck nie powróci w nim do roli tytułowego herosa. Wraz z ujawnieniem daty pojawiły się też pierwsze przecieki na temat ewentualnej daty rozpoczęcia prac na planie, a dzisiaj zostały one niejako potwierdzone przez samego reżysera. Poznajcie szczegóły.

Od kilku miesięcy plotki sugerowały, że prace na planie nowego "Batmana" wystartują w listopadzie bieżącego roku. Dzisiaj Matt Reeves, który będzie reżyserem filmu, potwierdził, że ekipa ma w planie rozpoczęcie zdjęć do filmu pod koniec 2019 roku.

Po ogłoszeniu oficjalnej daty premiery mogliśmy się spodziewać, że jeśli twórcy chcą wyrobić się z filmem na czerwiec 2021 roku, to zdjęcia powinny ruszyć najpóźniej w pierwszych miesiącach 2020 roku. Nieco wcześniejsze rozpoczęcie prac na planie sprawi jednak, że reżyser i ekipa filmowa będą mieli więcej czasu na swobodną pracę nad filmem i późniejszą postprodukcję.

reeves-stw-mo.jpg

Cały czas nie wiemy jednak, kto wcieli się w nowego Batmana. Z rolą łączony był już między innymi Armie Hammer, ale jak na razie nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego ogłoszenia ze strony studia. Plotki sugerują, że Reeves chce, aby w nowego Bruce'a Wayne'a wcielił się aktor młodszy od Bena Afflecka o około 15-20 lat, co pozwoli mu na granie Batmana w kolejnych odsłonach nowej serii.

Solowy Batman zawita do kin 25 czerwca 2021 roku. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Reeves, który zapewniał, że jego Batman będzie ukazany przede wszystkim jako świetny detektyw, a na ekranie zobaczymy nie jednego, a kilku kultowych złoczyńców z bogatej galerii łotrów.

źródło: Screenrant.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics