Prace nad serialem  Koło czasu ruszą latem tego roku - znamy datę

Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Amazon stworzy serial oparty na bestsellerowym cyklu fantasy pod tytułem "Koło czasu" autorstwa Roberta Jordana. Dzisiaj ujawniono, kiedy wystartują prace na planie. Poznajcie szczegóły.

Według najnowszych doniesień ekipa serialu wejdzie na plan już 9 września tego roku, a zdjęcia będą kręcone między innymi w czeskiej Pradze. Możemy się zatem spodziewać, że serial zadebiutuje najwcześniej pod koniec 2020 roku. Kontrolę nad produkcją będzie sprawował Rafe Judkins, który zostanie jej producentem wykonawczym oraz showrunnerem. Judkins, który pracował przy takich serialach jak "Agenci T.A.R.C.Z.Y." i "Chuck" będzie odpowiedzialny również za scenariusz do pilotażowego odcinka.

Reżyserką dwóch pierwszych odcinków została z kolei Uta Briesewitz, znana z pracy na planie takich seriali jak: "Fear the Walking Dead", "Iron Fist", "Altered Carbon", "Jessica Jones", i "Westworld”. Ostatnio miała również okazję wyreżyserować dwa odcinki trzeciego sezonu "Stranger Things".

Koło czasu to składający się z 14 części cykl, który po śmierci Jordana został dokończony przez Brandona Sandersona. Fabuła powieści opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem i osadzona jest w świecie, w którym kiedyś wysoko rozwinięta technologia funkcjonowała obok magii zwanej Jedyną Mocą. Magią posługiwały się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale nieudany eksperyment doprowadził do zniszczenia świata przez antytezę Stwórcy znanego jako Czarny. Mimo że ostatecznie udało się powstrzymać całkowitą zagładę świata, to każdy mężczyzna posługujący się magią popadł w obłęd, a w konsekwencji zmarł. Pierwsza część cyklu rozpoczyna się trzy tysiące lat po opisanych wydarzeniach, kiedy ma dojść do ostatecznego starcia pomiędzy odrodzonym Czarnym a nowym wcieleniem słynnego bohatera, który dawno temu poświęcił swoje życie w obronie świata.

Na całym świecie sprzedano ponad 90 milionów egzemplarzy powieści wchodzących w skład cyklu, co czyni Koło czasu najpoczytniejszą serią fantasty od czasów Władcy Pierścieni, który co ciekawe również zostanie zaadaptowany przez Amazon.

Za produkcję współodpowiedzialne będzie studio Sony Pictures TV. Nie podano, z ilu odcinków będzie składał się pierwszy sezon, ale wiemy, że każdy z nich ma trwał godzinę. Data premiery oraz obsada również nie są jeszcze znane.

źródło: Thegww.com / zdj. Tor Fantasy