Prace nad spin-offem Gry o Tron ruszą jeszcze w tym roku!

Już w październiku tego roku wystartują prace na planie nowego serialu w świecie Gry o Tron. Ekipa wejdzie na plan pilotażowego odcinka niezatytułowanego jeszcze serialu, którego twórcami są Jane Goldman i George R. R. Martin.

Prace ruszą w studiu The Paint Hill w Belfaście, gdzie kręcono również wiele scen do Gry o Tron.

Serial będzie prequelem dotychczasowych wydarzeń, które znamy z serialu Gra o Tron. Nie pojawią się w nim żadne postacie ani aktorzy z obecnej produkcji HBO. Wydarzenia przedstawione w nowym serialu będą umiejscowione na tysiąc lat przed akcją Gry o Tron

Historia ma opowiadać o tym, jak świat przenika ze złotej Ery Herosów w mroczne czasy. Mamy poznać przerażające sekrety Westeros począwszy od prawdziwego pochodzenia Białych Wędrowców, przez tajemnice Wschodniego świata, a skończywszy na sekretach rodu Starków.

Jak na razie nie wiemy jeszcze, kiedy na ekrany telewizorów zawita pierwszy ze spin-offów, ale pewne jest, że nie zobaczymy go wcześniej niż rok po wyemitowaniu finału ósmego sezonu Gry o Tron, a jak dobrze wiemy, ósmy sezon Gry o Tron zadebiutuje dopiero w 2019 roku.

źródło: Deadline.com / zdj.HBO