Premiera filmu Sherlock Holmes 3 mocno opóźniona

Studio Warner Bros. w maju ubiegłego roku ogłosiło, że powstanie trzecia część filmowej sagi o przygodach Sherlocka Holmesa oraz wyznaczyło jej datę premiery na grudzień 2020 roku. Dzisiaj studio poinformowało jednak, że premiera filmu została opóźniona o dwanaście miesięcy. Poznajcie szczegóły.

Nowa data premiery została wyznaczona na 22 grudnia 2021 roku, co oznacza, że trzecia odsłona serii trafi do kin 10 lat po premierze drugiej części pod tytułem "Sherlock Holmes: Gra cieni", która debiutowała na dużym ekranie w grudniu 2011 roku.

Nowa data premiery oznacza, że studio Warner Bros. musi być pewne sukcesu swojego filmu, bo tego samego dnia na ekranach kin mają zadebiutować jeszcze animacja  "Hotel Transylwania 4", adaptacja musicalu "Wicked" oraz film Disneya, który nie otrzymał jeszcze tytułu. Co również istotne tydzień wcześniej przed premierą nowego Sherlocka do kin trafi "Avatar 3".

Szczegóły na temat fabuły filmu nie są zanane, wiemy natomiast, że Robert Downey Jr. i Jude Law powrócą odpowiednio jako Sherlock Holmes i John Watson. Autorem scenariusza do nowych przygód Sherlocka jest Chris Brancato.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.