Prezentacja PlayStation 5 już na początku 2020 roku? Nowe przecieki

Sony cały czas nie zaprezentowało jeszcze światu swojej nowej konsoli PlayStation 5, ale najnowsze przecieki od producenta sugerują, że oficjalnego przedstawienia najnowszego sprzętu Sony możemy spodziewać się już na początku 2020 roku.

Jak na razie Sony nie tylko nie określiło jeszcze daty premiery swojej nowej konsoli, ale nie zapowiedziało nawet, kiedy sprzęt zostanie oficjalnie zaprezentowany. Teraz do sieci trafiły informacje, według których Sony przygotowuje się do wydarzenia PlayStation Meeting 2020, które zostało zaplanowane na 12 lutego 2020 roku. Najprawdopodobniej to wtedy doczekamy się w końcu oficjalnego przedstawienia konsoli PlayStation 5 oraz wszystkich szczegółów na temat jej specyfikacji i daty premiery.

Na imprezie PlayStation Meeting 2020 od Sony mają pojawić się również jedni z największych przedstawicieli branży gier wideo, studia Activision, Electronic Arts, Square Enix i Ubisoft. Ważną częścią prezentacji ma być między innymi gra „The Last of Us 2”, której premiera ma podobno zostać wyznaczona na maj 2020 roku. Wspomina się również o prezentacji takich produkcji jak: „Death Stranding” i „Star Wars Jedi: Fallen Order”. Część wydarzenia poświęcona ma zostać też tytułowi „Ghost of Tsushima”, czyli przygodowej grze akcji od studia Sucker Punch, której premiery mamy spodziewać się na konsoli PS5.

Wcześniejsze przecieki z obozu japońskiego producenta sugerowały, że premiery konsoli PS5 możemy spodziewać się w okolicach przyszłorocznych Świąt Bożego Narodzenia. To oznacza, że Sony chce dopuścić do bezpośredniego starcia ze swoim największym konkurentem na rynku, czyli konsolą Xbox „Project Scarlett”, której premiera została już wyznaczona na świąteczny okres przyszłego roku

Specyfikacja konsoli PlayStation 5

Konsola ma być oparta na jednostce AMD Ryzen o nowej architekturze Zen 2 bazującej na litografii 7 nm, wyposażonej w osiem rdzeni, oraz posiadać wydajniejszy dysk SSD, który pozwoli na zdecydowanie szybsze przesyłanie danych. W przypadku grafiki nowością w konsoli będzie układ Radeon Navi, ze wsparciem nowej dla konsol technologii oświetlenia ray tracing. Ray tracing pozwala na odwzorowywanie w czasie rzeczywistym odbić światła, co przyczynia się do bardziej realistycznego obrazu. Sony zapewnia, że nowa konsola będzie w stanie sama dostosować starsze tytuły do swojego sprzętu, a niektóre z gier będą mogły także wykorzystać możliwości nowych podzespołów i uzyskiwać lepszą płynność.

Nowa konsola Sony będzie obsługiwała obraz o rozdzielczości 8K i zostanie wyposażona w port HDMI 2.1. Dzisiaj Ryan potwierdził też, że PlayStation 5 będzie w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę.

źródło: Comicbook.com / zdj. Sony