Przedostatni odcinek Gry o Tron ustanawia nowy rekord oglądalności!

W poniedziałek stacja HBO wyemitowała przedostatni odcinek serialu „Gra o Tron”, który od lat był najpopularniejszą produkcją telewizyjną. Piąty odcinek ósmego sezonu ustanowił kolejny z rekordów, zaliczając najlepszą oglądalność w historii całego serialu! Poznajcie szczegóły.

Piąty odcinek pod tytułem „The Bells” obejrzało w sumie 18,4 mln widzów. Wynik ten odnosi się do wszystkich źródeł transmisji, czyli zarówno głównego kanału HBO, jak i platform HBO GO i HBO Now. Poprzedni rekord emitowanego od 2011 roku serialu należał do trzeciego epizodu finałowego sezonu, który obejrzało w sumie 17,8 mln widzów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki z samej anteny HBO, to okaże się, że piąty odcinek również pobił wszelkie rekordy produkcji od HBO i odnotował wynik na poziomie 12,5 mln widzów. Poprzedni rekord należał do ostatniego odcinka siódmej serii, który w sierpniu 2017 roku obejrzało 12,07 mln widzów.

Co więcej, HBO donosi, że po dodaniu wszystkich odtworzeń po premierze każdy odcinek ósmego sezonu ogląda średnio 43 miliony widzów, co jest wzrostem o ponad 10 mln w porównaniu do siódmego sezonu.

źródło: Deadline.com / zdj. HBO