Przybliżony czas trwania filmu „Skywalker. Odrodzenie” ujawniony? Co wiemy o muzyce?

Wiemy już od dłuższego czasu, że John Williams skomponuje muzykę do „IX Epizodzie Gwiezdnych Wojen” i tym samym zakończy rozpoczętą w 1977 roku przygodę z Sagą Skywalkerów. W nowym wywiadzie kilka szczegółów na temat tego, co usłyszymy w filmie „Skywalker. Odrodzenie” zdradził brat kompozytora pracujący z nim przy tworzeniu muzyki. Dodatkowo Don Williams ujawnił przy okazji, ile może trwać ostatnia część nowej trylogii.

Don Williams regularnie pracujący przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych Johna Williamsa w miniony weekend wziął udział w panelu poświęconym muzyce do filmu „Park Jurajski”, gdzie został zapytany również o postępy w tworzeniu muzyki do filmu „Skywalker. Odrodzenie”. Kompozytor zdradził, że John Williams musi skomponować do filmu aż 135 minut muzyki i zasugerował, że czas trwania„IX Epizodu” wyniesie właśnie 2 godziny i 15 minut.

Don Williams zdradził również, że w muzyce do „IX Epizodu” usłyszymy każdy z wcześniejszych motywów, które na rzecz poprzednich epizodów skomponował John Williams. Brat kompozytora wymienił między innymi motywy takich bohaterów jak: Leia, Yoda, oraz Darth Vader i zastrzegł, że każdy z nich zostanie w jakiś sposób wpleciony w nową muzykę do filmu. Pełną wypowiedź możecie zobaczyć w materiale poniżej.

Premierę ostatniego epizodu z nowej trylogii zaplanowano na 20 grudnia 2019 roku. Reżyseruje J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpią: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo i Billie Lourd, a także Naomi Ackie i Richard E. Grant oraz weterani serii Mark Hamill, Anthony Daniels i Billy Dee Williams.

źródło:  zdj. Lucasfilm