Reżyser filmu o ojcu sióstr Williams wybrany. Znamy datę premiery

Biograficzny film „King Richard”, który opowie historię sióstr Williams i ich ojca zyskał właśnie reżysera. Ujawniono również jego datę premiery. Poznajcie szczegóły.

Do wyreżyserowania biograficznego filmu o dwóch największych tenisistkach w historii zatrudniony został Reinaldo Marcus Green, początkujący reżyser, który w 2018 roku wypuścił do kin „Monsters and Men”, a w przyszłym roku na dużym ekranie pojawi się jego nowy filmy „Good Joe Bell”, w którym główną rolę zagrał Mark Wahlberg.

Dzisiaj ujawniono również datę premiery filmu. Studio Warner Bros. ogłosiło, że produkcja wejdzie do kin 25 listopada 2020 roku.

Główną rolę w filmie „King Richard” zagra Will Smith, który wcieli się w Richarda Williamsa — ojca Venus i Sereny Williams. Gdy jego córki miały mniej niż cztery lata mimo braku tenisowego doświadczenia, Richard przygotował obszerny plan zawodowej kariery swoich córek i zaczął prowadzić pierwsze treningi, które odbywały się na wyniszczonych i niezdatnych do gry kortach. Dzięki swojej determinacji w prowadzeniu kariery młodych córek, które początkowo nie pałały miłością do tego sportu, po kilkunastu latach siostry Williams stały się najlepszymi tenisistkami w historii tej dyscypliny. Mając 18 lat, Serena wygrała swój pierwszy US Open, a rok później Venus zwyciężyła w Wimbledonie. Do dzisiaj Serena Williams ma na swoim koncie 23 wygrane turnieje Wielkiego Szlema, a jej siostra może pochwalić się siedmioma tytułami.

Producentami filmu będą Tim White i Trevor White mający w swoim dorobku takie produkcje jak „Czwarta władza”, „Wind River” i „Ingrid wyrusza na zachód”.

źródło: Deadline.com / zdj. Neon / Imdb.com