„Rick i Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki” – informacje o książce

Już 16 października premierę będzie miała książka „The science of Rick and Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki”. Sprawdźcie, czego możemy spodziewać się po książkowej pozycji o najbardziej zwariowanym serialu tej dekady.

Autorem liczącej 384 strony książki jest pochodzący z Karoliny Północnej nauczyciel przedmiotów ścisłych i popkulturowy pisarz Matt Brady. Zanim zaczął pracować w szkole, był współzałożycielem i redaktorem naczelnym serwisu Newsarama, który otrzymał Nagrodę Eisnera w kategorii najlepsze dziennikarstwo związane z komiksami. Brady jest także założycielem The Science Of, strony internetowej, która wykorzystuje popkulturę, aby pomóc lepiej zrozumieć naukę.

Książka odpowie na najbardziej nieoczywiste zagadnienia i ciekawostki:

  • Czy możemy włamać się do ludzkiej pamięci?
  • Czy dzięki polizaniu karalucha można przejąć nad nim kontrolę?
  • Czy ludzkość może czerpać energię z… baterii?

Bohaterowie podróżują po odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach, zbierają intrygujące ciekawostki i przedstawiają nieoczywiste teorie z zakresu biologii, chemii i fizyki oraz przeprowadzają odjechane doświadczenia, dzięki którym i ty poznasz mechanizmy rządzące światem przyrody. Eksperymenty dziadka Ricka sprawią, że świat nauki stanie przed tobą otworem.

Jak pisze sam autor: Znaczna część świata przedstawionego w Ricku i Mortym opiera się na nowatorskich ideach naukowych: włamywaniu się do wspomnień i snów, multiwszechświata, klonowania, biohackingu i ulepszania ludzi, życia pozaziemskiego, ewolucji, sztucznej inteligencji, fizyki cząstek elementarnych i kosmologii. Jako nauczyciel i popularyzator szukam sposobów na to, żeby ułatwić zrozumienie idei naukowych uczniom i czytelnikom. W tym celu wykorzystuję popkulturę, czyniąc z niej swego rodzaju konia trojańskiego.

15676915872209755-jpg-gallery.big-iext55285821.jpg

źródło: Wydawnictwo Znak