Ridley Scott: nowy Alien skupi się na sztucznej inteligencji

Podczas jednego z ostatnich wywiadów, Ridley Scott odniósł się do tematyki kolejnej części Obcego. Reżyser zdradził, że skupi się ona na sztucznej inteligencji

I think the evolution of the Alien himself is nearly over, but what I was trying to do was transcend and move to another story, which would be taken over by A.I.’s. The world that the AI might create as a leader if he finds himself on a new planet. We have actually quite a big layout for the next one.

Myślę, że ewolucja Aliena jako istoty już prawie dobiegła końca, jednak to co próbuję zrobić jest ponad to i wprowadza nową historię, która jest zdominowana przez AI. Przenosi ją do świata, gdzie AI jest liderem i zamieszkuje nową planetę. Mamy już całkiem spory szkic kolejnej części.

Ze słów Scotta możemy więc wnioskować, że kolejna część Obcego nie skupi się, jak przypuszczała większość osób, na kolejnej fazie rozwoju ksenomorfa. Liderem, o którym w wywiadzie wspomina reżyser, będzie prawdopodobnie znany z poprzednich części android David.

źródło: collider.com / Twentieth Century Fox