Ryan Coogler powróci jako reżyser i scenarzysta w kontynuacji Czarnej Pantery

Ryan Coogler powróci do Wakandy. Reżyser i scenarzysta pierwszej części Czarnej Pantery podpisał już kontrakt na napisanie i wyreżyserowanie sequela jednej z najbardziej kasowych produkcji Marvela. Poznajcie szczegóły.

Czarna Pantera weszła do kin w lutym ubiegłego roku i okazała się ogromnym sukcesem kasowym. Produkcja zarobiła na całym świecie 1 miliard i 346 milionów dolarów, z czego aż 700 milionów przypadało na rynek amerykański. Nic więc dziwnego, że doczekamy się jej kontynuacji. Nie powinno też dziwić, że po tak gigantycznym sukcesie Marvel chciał oddać drugą część w ręce ojca tego sukcesu, czyli Ryana Cooglera. Cały czas nie wiedzieliśmy, jednak kiedy Marvel zamierza rozpocząć pracę nad filmem i kiedy możemy spodziewać się ewentualnej premiery. Jak na razie wszelkie plany na temat kolejnych produkcji z MCU trzymane są przez studio w tajemnicy i będzie tak przynajmniej do premiery przyszłorocznego hitu Avengers 4.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że Coogler zajmie się pisaniem scenariusza w pierwszej połowie 2019 roku tak, aby prace na planie mogły wystartować pod koniec przyszłego roku. Możemy zatem oczekiwać, że film zawita do kin pod koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku. Aktualnie reżyser Czarnej Pantery pracuje nad swoim nowym filmem pod tytułem Wrong Answer, w którym zagra częsty współpracownik Cooglera, Michael B. Jordan.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. Marvel