Scenarzysta Jurassic World napisze skrypt do filmowego Metal Gear Solid

Filmowa adaptacja przebojowej gry wideo Metal Gear Solid właśnie zyskała scenarzystę. Skrypt do produkcji napisze Derek Conolly, twórca scenariusza m.in. do Jurassic World

Metal Gear Solid to stworzona przez Hideo Kojimę popularna gra wideo, która łączy w sobie elementy gry szpiegowskiej i akcji. Seria została zapoczątkowana już w 1987 roku, a w 1998 po raz pierwszy ukazała się pod znanym do dziś tytułem. Przez lata udało się jej zyskać szerokie grono fanów, a wielu krytyków uważana ją za jedną z najlepszych i najważniejszych gier wszech czasów. W 2015 roku swoją premierę miała się ostatnia część serii pt. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. 

Plany na stworzenie filmowej adaptacji gry pojawił się już jakiś czas temu. Do tej pory nie posiadamy jednak wielu potwierdzonych informacji dotyczących filmu. Wiadomo, że reżyserią zajmie się Jordan Charles Vogt-Roberts, natomiast posadę scenarzysty otrzymał ostatnio Derek Conolly, który pracował z Vogt-Robertsem nad filmem Kong: Wyspa Czaszki. Nad całym projektem ścisły nadzór sprawuje twórca gry, czyli Hideo Kojima. 

źródło: ign.com / Kojima Productions / Columbia Pictures