„Shang-Chi” – nowe informacje o castingu do głównej roli

Marvel chce podobno rozpocząć prace na planie filmu „Shang-Chi” już w listopadzie tego roku, a to oznacza, że studio musi w najbliższych tygodniach znaleźć odtwórcę głównej roli. W sieci pojawiły się właśnie nowe informacje na temat castingu. Poznajcie szczegóły.

Najnowsze plotki z obozu Marvela sugerują, że studio rozpoczęło już poszukiwania aktora do głównej roli w swoim nowym filmie. Twórcy poszukują mężczyzny mającego około 20 lat, co pozwoli mu na wcielanie się w postać przez kolejne kilkanaście lat. Mówi się również, że Marvel pozostaje nieugięty w kwestii pochodzenia aktora i chce znaleźć do roli tylko kogoś o chińskich korzeniach.

Ostatnio w ramach plotek mówiło się, że kandydatami do roli są Ludi Lin i Ross Butler, ale najnowsze informacje temu zaprzeczają, ponieważ pierwszy z aktorów ma już 31 lat, a drugi – 29. Istnieje jednak szansa, że nazwisko odtwórcy głównej roli w jednym z pierwszych filmów czwartej fazy MCU poznamy już w przyszłym tygodniu przy okazji Comic-Conu w San Diego, gdzie Marvel zaprezentuje pierwsze szczegóły na temat swoich kolejnych projektów.

Do wyreżyserowania filmu zatrudniony został Destin Daniel Cretton, który debiutował na dużym ekranie w 2012 roku za sprawą filmu „I Am Not a Hipster”. W kolejnych latach reżyser stworzył jeszcze dwa filmy: „Przechowalnia numer 12” oraz „Szklany zamek” i przy każdym z nich współpracował z aktorką Brie Larson wcielającą się w MCU w bohaterkę Kapitan Marvel. Scenariuszem do filmu zajął się z kolei Dave Callaham, który w 2005 roku zadebiutował jako scenarzysta filmu Doom”, a później odpowiadał za historię do trylogii „Niezniszczalnych” oraz nowej wersji „Godzilli”. Ostatnio powierzono mu także stworzenie scenariuszy do filmów Wonder Woman 1984”, Zombieland 2”, „Niezniszczalni 4” i „Spider-Man: Into the Spider-Verse 2”.

Jeśli prace na planie filmu faktycznie wystartują już w listopadzie tego roku, to możemy zakładać, że „Shang-Chi” wejdzie do kin 12 lutego 2021 roku – ta data pojawiła się w oficjalnym harmonogramie Marvela na najbliższe lata, a warto wiedzieć, że właśnie wtedy w Chinach obchodzone będzie święto Nowego Roku. Wydaje się więc, że jest to idealny moment na wprowadzenie do kin bohatera ściśle powiązanego z chińską kulturą.

źródło: Comicbook.com / zdj. Marvel Comics