Showmax stworzy polski serial osadzony w latach 80. - mamy zdjęcia

Showmax nie zwalnia tempa i ogłasza kolejną produkcję oryginalną. Tym razem będzie to serial pod tytułem Rojst osadzony w Polsce lat 80. W rolach głównych wystapią Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

O serialu

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Galeria zdjęć (po kliknięciu w obrazek możecie zobaczyć go w pełnej rozdzielczości)

ROJST_SHOWMAX_3-min.jpg

ROJST_SHOWMAX_1-min.jpg

ROJST_SHOWMAX_2-min.jpg

Serial pojawi się na platformie jeszcze w tym roku. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek. W pozostałych rolach wystąpią: Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

źródło: Showmax - informacja prasowa