Sklepy Saturn znikną z rynku jeszcze w tym roku

Jak donosi serwis Money.pl, polskie sklepy marki Saturn zostaną całkowicie zlikwidowane i wcielone do sieci Media Markt.

W Polsce działają aktualnie 22 sklepy pod szyldem Saturna, ale do września sklepy zostaną zmienione na placówki Media Markt, których w Polsce jest obecnie prawie trzy razy więcej niż placówek Saturna. To właśnie popularność sieci Media Markt, która gości na polskim rynku już od 20 lat, była powodem połączenia obu marek.

Należy jednak dodać, że już wcześniej sieci należały do tego samego właściciela. Po połączeniu sieci w Polsce obecnych będzie 85 placówek Media Markt.

Proces połączenia marek rozpoczął się w maju i ma potrwać do końca września, kiedy to wszystkie sklepy Saturna zostaną zastąpione sklepami z szyldem Media Markt. Właściciel sieci przekonuje, że zmiany nie wpłyną na losy pracowników sieci, a będą wiązały się jedynie ze zmianą pracodawcy. Media Markt gwarantuje przejęcie wszystkich zobowiązań wobec dotychczasowych klientów Saturna oraz zapewnia, że połączenie marek wpłynie pozytywnie na wydajność i skuteczność w dotarciu do klientów.

Właścicielem spółek Saturn i Media Markt Polska jest niemiecka firma Metro Group.

źródło: Money.pl / zdj. MediaMarkt.pl / Saturn.pl