Stara Republika doczeka się filmu lub serialu - Kathleen Kennedy potwierdza

Od wielu lat fani Gwiezdnych Wojen domagają się filmu osadzonego w czasach Starej Republiki i kilka tygodni temu pojawiły się plotki sugerujące, że Lucasfilm chce w końcu spełnić oczekiwania fanów, a teraz rewelacje te potwierdziła sama prezes Lucasfilm, Kathleen Kennedy. Poznajcie szczegóły.

Podczas rozmowy z MTV News Kathleen Kennedy potwierdziła, że studio pracuje nad projektem opartym na popularnej serii gier wideo skupiającej się na historii Starej Republiki. Prezes Lucasfilm nie sprecyzowała jednak, czy doczekamy się filmu, czy też serialu, który trafi na platformę streamingową Disney+. Ostatnie przecieki sugerowały, że okresem Starej Republiki zajmą się David Benioff i DB Weiss, którzy już w zeszłym roku zostali zatrudnieni do stworzenia nowego kinowego filmu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen.

sw-or-tw-min1-min.jpg

Według przecieku scenariusz do filmu jest już prawie gotowy, a studio rozpoczęło wstępne przygotowania, których celem jest rozpoczęcie zdjęć pod koniec tego roku. Mówi się, że fabuła filmu skupi się na wydarzeniach rozgrywających się na długo przed wydarzeniami, które znamy z głównej sagi oraz spin-offów. A ten opis idealnie wpisuje się w tematykę filmu o Starej Republice.

Do tej pory okres Starej Republiki znany jest fanom głównie z książek i komiksów, a  także za sprawą świetnie ocenianych gier komputerowych "Star Wars: The Old Republic" i "Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords", które debiutowały odpowiednio w 2011 i 2004 roku.

źródło: Comicbookmovie.com / Lucasfilm / BioWare