Stranger Things najchętniej oglądanym serialem w USA

Niedawno informowaliśmy o wynikach oglądalności drugiego sezonu Stranger Things. Tym razem mamy dla was wyniki badania przeprowadzonego przez Parrot Analytics, które pokazuje najchętniej oglądane seriale w USA. Serial braci Duffer i tym razem może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem. 

Badanie Parrot Analytics ma na celu pokazanie, które seriale cieszą się największą popularnością widzów w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze miejsca zajęli w nim: 

  1. Stranger Things - 69,9 mln widzów
  2. Gra o Tron - 54 mln widzów
  3. The Walking Dead - 53,5 mln widzów
  4. Star Trek: Discovery - 52,4 mln widzów
  5. Preacher - 40,6 mln widzów 
  6. Mindhunter - 26,1 mln widzów
  7. Rick and Morty - 23,3 mln widzów 

Warto pamiętać, że przedstawione wyniki nie wyrażają oglądalności serialu, a jedynie wskazują jaka ilość odbiorców ogląda i ma zamiar oglądać dany serial. Wyniki odnoszą się do dni 29 października – 4 listopada.

Jak widać, Stranger Things jest zdecydowanie najpopularniejszym serialem w USA i swoją popularnością znacznie przewyższa takie hity jak Gra o Tron i The Walking Dead

Warto również zauważyć, że w liczącym siedem pozycji rankingu, oprócz Stranger Things znajdują się jeszcze 2 produkcje Netflixa. Wynik ten potwierdza rosnącą popularność i znaczenie platformy, a także jej wpływy w branży rozrywkowej. 

źródło: Variety.com / Parrot Analytics / Netflix