„The Mandalorian” – Favreau pracuje już nad drugim sezonem. Ile kosztowała pierwsza seria?

Ostatnio w sieci pojawia się sporo informacji na temat pierwszego aktorskiego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen”. Ujawniono między innymi, że w sierpniu doczekamy się nowej zapowiedzi produkcji, a dzisiaj wiemy już, ile Disney przeznaczał na produkcję odcinków pierwszej serii. Pojawiła się też informacja na temat rozpoczęcia prac nad drugim sezonem. Poznajcie szczegóły.

Już w maju pojawiły się informacje, że Disney jest zadowolony z pierwszego sezonu serialu „The Mandalorian” i zatwierdził stworzenie drugiej serii. Mówiło się wówczas, że w prace ponownie zaangażowani będą twórca serialu Jon Favreau i Dave Filoni, który ma ponownie zająć się reżyserią niektórych odcinków oraz być jednym ze współtwórców.

Jon Favreau potwierdził te informacje podczas ostatniej wizyty w programie „Jimmy Kimmel Live!”, w którym promował przede wszystkim swoją filmową wersję „Króla Lwa”. Reżyser zdradził jednak, że ostatnio rozpoczął już prace nad scenariuszem do drugiego sezonu serialu „The Mandalorian”. Prace na planie nowego sezonu wystartują latem 2020 roku, a jego premiery możemy spodziewać się w 2021 roku.

To, że Disney jest bardzo pewny sukcesu swojego pierwszego serialu aktorskiego ze świata „Star Wars”, potwierdzają również liczby. Od początku mówiło się, że studio przeznaczyło na produkcję serialu około 100 milionów dolarów. Teraz pojawiły się sugestie, że każdy z ośmiu odcinków produkcji kosztował około 15 mln dolarów, co daje nam w sumie aż 120 mln dolarów i to bez kosztów promocji widowiska.

Pierwszy sezon zadebiutuje na platformie Disney+ już 12 listopada bieżącego roku. Historia opowiadana w „The Mandalorian” dzieje się na około 5 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”.

W głównej roli wystąpił Pedro Pascal, który wcieli się w tytułowego przedstawiciela rasy Mandalorian próbującego przetrwać na zewnętrznych rubieżach galaktyki. Dołączyli do niego: Gina Carano, Giancarlo Esposito, Emily Swallow, Carl Weathers, Omid Abtahi, Werner Herzog i Nick Nolte.

Za kamerą odcinków staną: Dave Filoni , Deborah Chow, Rick Famuyiwa, Bryce Dallas Howard  i Taika Waititi.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Lucasfilm