The Meg ze świetnym wynikiem z czwartkowych pokazów

Od dzisiaj w amerykańskich kinach na dobre zagości film The Meg, w którym z gigantycznym rekinem mierzy się Jason Statham i chińska aktorka Li Bingbing. Mimo że film kierowany jest przede wszystkim na rynek chiński, to całkiem nieźle poradził sobie już podczas czwartkowych pokazów nocnych w USA.

The Meg zebrał z czwartkowych seansów 4 miliony dolarów, co w porównaniu do innych produkcji ukierunkowanych na chiński rynek jest wynikiem wręcz rewelacyjnym. W tym roku produkcją, która miała podbić azjatycki rynek, był przede wszystkim film Pacific Rim: Rebelia, który w swój czwartkowy wieczór zarobił w USA 2,35 miliona dolarów i zakończył weekend otwarcia z wynikiem 28 milionów dolarów. Nieco gorzej radził sobie Skyscraper, który w czwartkową noc zebrał z amerykańskich kin 1,95 miliona dolarów i zakończył pierwszy weekend mając na koncie 24,9 miliona dolarów.

Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że The Meg będzie w stanie przebić granicę 30 milionów dolarów w swój pierwszy weekend, tym bardziej że film nie ma zbyt wielkiej konkurencji w kinach i jest aktualnie jedynym debiutującym blockbusterem.

Za reżyserię filmu odpowiada Jon Turteltaub. Scenariusz do filmu, na podstawie bestsellerowej książki Steve'a Altena, stworzyli Dean Georgaris, Jon Hoeber i Erich Hoeber. W pozostałych rolach wystąpią: Cliff Curtis, Rainn Wilson, Ruby Rose, Winston Chao, Page Kennedy, Jessica McNamee, Robert Taylor, Sophia Shuya Cai i Masi Oka. The Meg wejdzie do amerykańskich kin 10 sierpnia 2018 roku, a w Polsce zobaczymy go dopiero 24 sierpnia.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.