„To: Rozdział 2” – znamy wynik z czwartkowych pokazów. Będzie rekord?

Znamy już wyniki z czwartkowych pokazów filmu „To: Rozdział 2”, który będzie szturmował kina w ten weekend. Jak poradziło sobie filmowe zakończenie kultowej historii stworzonej przez Kinga?

Podczas wieczornych pokazów przedpremierowych film od studia Warner Bros. zebrał 10,5 milionami dolarów. Jest to drugi najlepszy wynik września, jeśli chodzi o czwartkowe pokazy. Liderem pozostaje oczywiście cały czas pierwsza część horroru, która w 2017 roku zgromadziła aż 13,5 mln dolarów. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku pokazy wieczorne rozpoczęły się w USA już o godzinie 17:00, podczas gdy pierwsza część gościła w kinach dopiero o godzinie 19:00. Pierwsza część była również wyświetlana w mniejszej liczbie kin w USA. Podczas czwartkowych pokazów było to 3500 lokalizacji. Kontynuacja dołożyła do tej liczby 200 dodatkowych kin, a w weekend liczba kin pokazujących „To 2” wzrośnie do 4570.

W obliczu tych danych wydaje się już pewne, że film „To 2” nie ma żadnych szans na pobicie rekordu otwarcia pierwszej części. Coraz bardziej realne wydają się prognozy sugerujące otwarcie na poziomie 85-100 mln dolarów, co i tak dałoby produkcji Warnera drugi najlepszy rezultat września i drugie otwarcie wszech czasów w kategorii horrorów zaraz za pierwszym „To” (123,4 mln dolarów) i przed nowym „Halloween” (76,2 mln dolarów).

„To 2” trafi do kin 6 września 2019 roku. W rolach głównych wystąpią: James McAvoy jako Bill Denbrough, Bill Hader jako Richard Tozier, Jay Ryan jako Ben Hanscom, Isaiah Mustafa jako Mike Hanlon, Jessica Chastain jako Beverly, James Ransone jako Eddie Kaspbrak i Andy Bean jako Stan Uris. Reżyseruje Andy Muschietti.

źródło:  Deadline.com / zdj. Warner Bros.