Twarz - mamy pierwszy zwiastun nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej

Kino Świat zaprezentowało nam pierwszy zwiastun nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej pod tytułem Twarz. Zobaczcie sami. Premiera już w kwietniu.

O filmie

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”),  Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

W rolach głównych wystąpią: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol i Roman Gancarczyk. Film wejdzie na ekrany polskich kin 6 kwietnia 2018 roku.

źródło: Kino Świat / zdj. Kobieta.pl