Ucieczka do zwycięstwa - remake kultowego filmu ma nowego reżysera

Po kilku latach przerwy Warner Bros. ponownie zabiera się za realizację filmu "Victory", który będzie nową wersją obrazu znanego w Polsce pod tytułem "Ucieczka do zwycięstwa" z 1981 roku z Sylvestrem Stallone'em i Michaelem Caine'em w rolach głównych. Poznajcie szczegóły.

Kilka lat temu, kiedy pojawił się pomysł stworzenia filmu, na stanowisko reżysera przymierzany był Doug Liman. Dzisiaj ujawniono, że wyreżyserowania filmu podejmie się hiszpański twórca Jaume Collet-Serra, znany przede wszystkim jako reżyser filmów akcji z Liamem Neesonem w rolach głównych. Na jego koncie znajdują się takie hity jak "Pasażer", "Nocny pościg" i "Non-Stop".

Scenariusz do filmu napisał w 2017 roku Gavin O'Connor, a aktualnie jego poprawieniem zajmuje się Anthony Tambakis.

Głównym bohaterem filmu będzie Anglik John Colby, wojenny jeniec w nazistowskim obozie, który planuje ucieczkę. Wtedy dowiaduje się, że Niemcy planują urządzenie pokazowego meczu piłki nożnej, w którym mają zmierzyć się więźniowie obozów z niemiecką drużyną zawodową. Widowisko odbędzie się w Paryżu, a na stadionie zasiądzie sam Hitler. Colby i jego drużyna będą musieli zdecydować, czy skorzystać z okazji i odzyskać wolność, czy upokorzyć nazistów na oczach tysięcy widzów.

Jak na razie nie wiemy jeszcze, kiedy ruszą prace na planie i kogo zobaczymy w głównych rolach.

źródło: Thewrap.com / zdj. Paramount Pictures