Universal stworzy adaptację komiksu Oblivion Song Roberta Kirkmana

Studio Universal Pictures ogłosiło przed momentem, że nabyło prawa do stworzenia ekranizacji komiksu Roberta Kirkmana pod tytułem „Oblivion Song”. Poznajcie szczegóły.

Przedstawiciele studia poinformowali, że ruszyły właśnie prace nad filmową wersją komiksowej opowieści Kirkmana, a napisaniem jej scenariusza zajmie się Sean O'Keefe, który niedawno stworzył historię do filmu „Wonderland” z Markiem Wahlbergiem w roli głównej.

Oblivion Song” wydawane w oryginale przez Skybound i Image Comics debiutowało w marcu 2018 roku, a jej autorami są Robert Kirkman, twórca takich hitów jak „The Walking Dead”, „Invincible” i „Outcast” oraz rysownik Lorenzo De Felici.

Historia rozgrywa się dekadę po tym, jak Filadelfia oraz jej 300 tysięcy mieszkańców zostało nagle przeniesionych do innego wymiaru, a w jej miejscu pojawił się tajemniczy obszar z nieznanego i niebezpiecznego świata, który nazwano tytułowym Oblivionem. Głównym bohaterem opowieści jest Nathan Cole, człowiek, który codziennie wyrusza na nieznany obszar, aby ratować tych, którym udało się przetrwać niewyjaśnioną katastrofę.

Data premiery oraz inne szczegóły na temat projektu nie zostały jeszcze ustalone. W Polsce komiks „Oblivion Song” ukazuje się nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

źródło: Deadline.com / zdj. Image Comics