Venom lepszy niż Avengers - świetne otwarcie w Chinach

Venom wszedł do kin w większości krajów na początku października i do dzisiaj zarobił na całym świecie przeszło 540 milionów dolarów. Venomowi udało się osiągnąć taki wynik pomimo wyraźnie spóźnionej premiery w Chinach, gdzie film zadebiutował dopiero dzisiaj. Nowy film Marvela powtórzył światowy sukces również na największym rynku azjatyckim, gdzie jednego dnia zarobił 34 miliony dolarów i przegonił sporo hitów Marvela! Poznajcie szczegóły.

Venom zarobił w Chinach dokładnie 34,2 miliona dolarów, co oznacza, że nowy film Sony przebił wyniki otwarcia takich hitów jak Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (30 milionów dolarów w 2016), Avengers: Czas Ultrona (33 miliony dolarów w 2015 roku), Transformers: Wiek zagłady (30 mln dolarów w 2014 roku) i Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy (33 miliony dolarów w 2016 roku).

Po tak dobrym piątku możemy przyjąć, że swój pierwszy weekend w chińskich kinach Venom zakończy z wynikiem wynoszącym od 90 do 110 milionów dolarów. Chiński rynek najprawdopodobniej pomoże również filmowi Venom pobić globalny wynik takich produkcji jak Ant-Man i Osa (621 milionów dolarów), Liga Sprawiedliwości (659 milionów dolarów), Niesamowity Spider-Man 2 (709 milionów dolarów), Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (714 milionów dolarów) i sprawi, że produkcja będzie najbardziej opłacalnym filmem Sony zahaczającym o tematykę Spider-Mana, jeśli chodzi o stosunek budżetu filmu, a wpływy z kas.

źródło: Forbes.com / zdj. Sony