„WandaVision” – prace na planie ruszą już w przyszłym miesiącu?

Drugim serialem Marvela, który zadebiutuje na platformie Disney+ będzie „WandaVision”. Możliwe, że właśnie poznaliśmy datę rozpoczęcia prac nad produkcją opowiadającą o wspólnych przygodach Scarlet Witch i Visiona.

Wygląda na to, że Marvel rozpoczyna właśnie przygotowania do wejścia na plan swojej drugiej serialowej produkcji, która ma debiutować na platformie Disney+ na początku 2021 roku. Tak sugeruje przynajmniej amerykańska organizacja produkcyjna FTIA, za której pośrednictwem filmowcy mogą znaleźć zatrudnienie na planie filmowych i serialowych produkcji. Według jej informacji wstępne prace nad serialem mają rozpocząć się już 21 września w Los Angeles.

Nie musi to jednak oznaczać, że już wtedy na plan serialu wejdą Paul Bettany i Elizabeth Olsen. Możliwe, że jest to data rozpoczęcia przygotowań planu do pojawieniu się na nim głównej ekipy. Możemy jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że główne prace nad serialem powinny wystartować jeszcze przed końcem 2019 roku.

Z wcześniejszych plotek dowiedzieliśmy się, że w październiku ruszą prace na planie serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”, który zadebiutuje jesienią 2020 roku, a na początku przyszłego roku na plan serialu „Loki” ma wejść Tom Hiddleston. Tak wczesny termin rozpoczęcia prac nad serialem „WandaVision” można próbować wytłumaczyć tym, że Elizabeth Olsen będzie musiała pracować niedługo również na planie filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, do którego zdjęcia mają wystartować na początku przyszłego roku. Jeśli termin rozpoczęcia zdjęć jest prawdziwy, to niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat serialu, w tym jego reżyserów. Najprawdopodobniej informacje te ujawnione zostaną już pod koniec sierpnia na imprezie D23.

O samej fabule produkcji nadal nie wiemy zbyt wiele, ale jak zdradziła sama Elizabeth Olsen, akcja będzie najpewniej rozgrywał się w latach 50. XX wieku. Fabuła produkcji powstającej dla platformy Disney+ będzie ściśle związana ze wspomnianym filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, w którym pojawi się Wanda. Zaangażowanie Elizabeth Olsen w film o przygodach Doktora Strange'a oraz sam tytuł produkcji i umiejscowienie akcji serialu w latach 50. może sugerować, że Scarlet Witch wykorzystała swoje moce do stworzenia alternatywnego świata, w którym Vision nie zginął, lub też przeniosła się w jakiś sposób do innego wszechświata, aby przebywać ze swoim ukochanym.

Jeśli natomiast chodzi o pozostałą obsadę serialu, to wiemy, że pojawi się w nim Monica Rambeau, którą poznaliśmy w filmie Kapitan Marvel”. Wówczas była ona młodą córką najlepszej przyjaciółki Carol Danvers, a aktualnie stała się nową superbohaterką znaną w komiksach pod pseudonimami Pulsar, Photon czy Spectrum. W jej dorosłą wersję wcieli się Teyonah Parris, którą niedawno mogliśmy oglądać w filmie Gdyby ulica Beale umiała mówić.

źródło: Comicbook.com / zdj. Marvel